Lai savas braukšanas iemaņas atjaunotu, svarīgi ir nebaidīties!

DBS Autoskolas un Circle K veidotās kampaņas ietvaros par braukšanas prasmju atjaunošanu un pārliecības atgūšanu, Baiba laimēja vienas stundas nodarbību pie DBS Autoskolas instruktora. Kā stāsta autovadītāja: “Nostiprināt braukšanas iemaņas kopējā satiksmē pie DBS Autoskolas instruktora Gata biju izmantojusi jau iepriekš. Ar katru reizi gūstu papildu pārliecību pār savām braukšanas prasmēm, kā arī uz ceļa jūtos drošāk.”

“Ikdienā ar automašīnu pārvietojos reti. Iemesli ir dažādi – pirmkārt, dzīvoju tuvu savai darbavietai, kā rezultātā automašīnu nav nepieciešams izmantot. Tāpat Rīgas centrā grūti atrast piemērotāko stāvvietu auto novietošanai. Otrkārt, nejūtos pārliecināta braukt pa Rīgu. Automašīnas apliecību pirms septiņiem gadiem ieguvu Gulbenē, kur satiksmes intensitāte nebūt nav pielāgojama galvaspilsētas drūzmai,” par savu braukšanas pieredzi stāsta Baiba.

Tāpat viņa skaidro: “Autoskolā teoriju mācāmies no grāmatas, taču iegūtās zināšanas ārpus Rīgas nemaz nevar pielietot. Piemēram, intensīva joslu maiņa, nogriešanās no tramvaja sliedēm – realitātē satiksmes pārvaldīšana rada trauksmi un nedrošību pār savām spējām. Šo iemeslu dēļ nepieciešamo iemaņu atsvaidzināšana pie pieredzējuša instruktora ir ļoti noderīga. Sākotnēji jātiek pāri psiholoģiskai barjerai, ka, kaut nokārtotas autovadītāja tiesības, braukšana sagādā raizes. Tā ir liela uzdrošināšanās – atzīt sev, ka reiz apgūtais jāmācās no jauna.”

Kā atzīst autovadītāja, liela loma šaubu pārvarēšanā ir pieredzējuša instruktora iesaiste, paskaidrojot: “Ja savas braukšanas iemaņas neesi atsvaidzinājis vairākus gadus, vai arī kopš pēdējās braukšanas bijis ilgs pārtraukums, tad tas ir tikai saprotami, ka nepieciešama palīdzība. Kopā ar instruktoru nevienā brīdī neizjutu nosodījumu vai pārmetumu, ka noteiktā situācijā neesmu noreaģējusi, kā to nosaka kārtība. Tieši pretēji – instruktors Tevi izprot, paskaidro kļūdas, un beigu beigās iedrošina turpināt iesākto ceļu.”

“Braukšanas nodarbības mērķis bija izbraukāt Rīgas centru, kas arī rada lielāko satraukumu. Pilsētā sanāk vairāk pastrādāt ar gāzes pedāli, kā arī intensīvāk jāseko līdzi sānskata un atpakaļgaitas spoguļiem. Pēc šīs braukšanas nodarbības jutos drošāk! Vienīgā atslēga drošai un pārliecinātai braukšanai – regulāra prakse, jo nekas cits, kā regulāra dalība satiksmē nelīdzēs,” savās pārdomās dalās Baiba.

Autovadītāja novēl: “Ja nav pārliecības par savām braukšanas spējam, ir svarīgi trenēties. Galvenais – nevajag kautrēties! Bieži cenšamies braukšanas iemaņas uzlabot pašu spēkiem, kā rezultātā sanāk vilties. Rezultātā par braukšanu rodas nepareizs priekšstats, sākam lieki pārdzīvot. Un, ja savas nedrošības dēļ, sliktākajā gadījumā, esi avārijas izraisītājs, tad braukšana izvēršas par ļaunu murgu. Iesaku savas braukšanas prasmes atjaunot kopā ar pieredzējušu instruktoru, kurš izpratīs katra autovadītāja individuālo rokrakstu, un atradīs piemērotāko veidu, kā braukšanas prasmes atjaunot.”

DBS PARTNERI