A kategorija – kā iegūt motocikla tiesības līdz vasaras sākumam?

Vasara ir jau ceļā! Vai plāno to sagaidīt uz motocikla? 

Ziemas izskaņa ir īstais brīdis pieteikties A kategorijas apmācībām un iegūt motocikla tiesības, ja šovasar gribi pievienoties motobraucēju pulkam. Saule, vējš un bezgalīgs horizonts, ko baudīt, vairs nav aiz kalniem! 

Ar katru sezonu motociklu fanu loks tikai palielinās – šī ir nodarbe, kas aizrauj gan sievietes, gan vīriešus. Tā vien šķiet, ka braukt ar motociklu ir tikpat viegli kā braukt ar velosipēdu – vien turi līdzsvaru traucies pretī mērķim. Taču patiesībā ir vēl pāris lietas, kas pirms tam jāiemācās un jāietrenē. Labā ziņa – viss jaunais ir ātri, ērti un vienkārši apgūstams, piesakoties A kategorijas apmācībām. 

Šajā rakstā noskaidro, kā vari iegūt A kategorijas vadītāja apliecību vēl šoziem, lai iekarotu visas četras debesspuses uz motocikla jau šovasar! 

Kura A kategorija ir visatbilstošākā? 

Pirms ķerties vērsim pie ragiem, svarīgi zināt, ka A kategorijas dalās vairākas apkaškategorijas – A, A2, A1 un arī AM. Ar ko tās atšķiras un kura ir piemērotākā Tev? 

Kateogrijas iedalās atbilstoši motocikla dzinēja darba tilpumam un jaudai, tādēļ to iegūšanai ir dažādi nosacījumi un prasības. Līdz ar to vēl pirms iestāšanās autoskolā ir svarīgi saprast, ar kādu moto transportu vari un vēlies pārvietoties. 

A kategorija

Jāsāk ar to, ka A kategorijas vadītāja apliecība atļauj vadīt jebkuru motociklu bez jaudas un tilpuma ierobežojuma, bet to iespējams iegūt no 24 gadu vecuma (apmācības var uzsākt jau no 18 gadu vecuma). 

Tomēr šim noteikumam ir arī izņēmumi. Ja Tev jau ir 20 gadi, kā arī ir iegūta A2 apakškategorijas apliecība ar vismaz 2 gadu stāžu, tad būs nepieciešams nokārtot tikai vadīšanas eksāmenu, lai A kategorijas motocikla tiesības būtu kabatā. 

A2 kategorija 

A2 kategorijas vadītāja apliecība ļauj vadīt motociklu ar maksimālo jaudu 35kW. Šadu apliecību iespējams iegūt no 18 gadu vecuma. 

Lai saņemtu A2 vai A kategorijas vadītāja apliecību, vispirms ir sekmīgi jānokārto teorijas un braukšanas eksāmeni autoskolā. 

Kad ir pagājuši divi gadi no A2 kategorijas vadītāja apliecības izsniegšanas dienas, iespējams nomainīt vadītāja apliecību pret jaunu, kas ļaus vadīt motociklus bez jaudas ierobežojuma jeb kļūt par A kategorijas vadītāja apliecības īpašnieku. 

A1 kategorija 

A1 kategorijas vadītāja apliecību vari iegūt jau no 16 gadu vecuma, lai vadītu motociklu ar jaudu, kas nepārsniedz 11 kW, un motora apjomu ne lielāku par 125 kubikcentimetriem

AM kategorija 

AM kategorijas vadītāja apliecību, kas paredzēta mopēda vadītājiem, vari iegūt pat no 14 gadu vecuma. 

Iegūsti motocikla vadītāja tiesības kopā ar DBS autoskolu 

Zināms, ka teiciens ‘’drošība pirmajā vietā’’ jo sevišķi attiecas uz motocikla vadīšanu. 

Likumsakarīgi, ka tieši Drošas Braukšanas Skola būs piemērotākā autoskola, lai ne tikai iegūtu motocikla vadītāja tiesības, bet gan arī apgūtu drošu motocikla vadīšanu. 

Piesakies tuvākajām A kategorijas teorijas nodarbībām DBS autoskolā jau šomēnes: 

  • 26.02.2021 plkst. 18.00 – 22.00
  • 27.02.2021 plkst. 16.00 – 20.00
  • 28.02.2021 plkst. 16.00 – 20.00

Sagatavošanas kursos uzsveram zināšanas un iemaņas, kas nosaka „izdzīvošanu” satiksmē –  drošības jautājumu teorētisko izpratni, drošas braukšanas pamatprincipus, pareizu vadīšanas tehniku, situācijas paredzēšanu un citas prasmīgai motocikla vadīšanai svarīgas nianses.

Ko vēl svarīgi zināt, pirms un pēc motocikla tiesību iegūšanas? 

Lūk, dažas atziņas no jaunajiem motocikla vadītājiem – uzzini, kādām fāzēm ir gājis cauri katrs no viņiem! 

Braucot pirmās reizes, jutīsies neveikls un satraukts 

Būs jāpierod pie tā, ka, pirmās reizes braucot reālā satiksmē, jutīsies satraukts, neveikls un pat dusmīgs. Lai gan motocikla vadītāja tiesības jau ir kabatā, pie jaunām lietām vēl ir jāpierod – motocikls tomēr nav gluži ierastākais transporta līdzeklis. Gribas braukt tikpat labi un droši kā apkārtējie, bet tas noteikti nāks ar laiku. Ar katru izbraucienu sāksi justies aizvien drošāk jaunajā sēdeklī. 

Būs jāuzklausa daudz padomu 

Motocikls visbiežāk ir raksturojams ar lielu ātrumu un pat pārgalvīgu braukšanu, tādēļ, gribot vai negribot, visticamāk diezgan bieži saskarsies ar padomiem vai pat pārmetumiem no cilvēkiem, kas pārvietojas ar automašīnu vai kājām. 

No otras puses, visticamāk, Tu arī atradīsi vairākus domubiedrus, kas ir jau pieredzējuši motocikla vadītāji, tādēļ varēs padalīties ar patiešām vērtīgiem ieteikumiem. Par to gan nav jādusmojas vai jāuztver kā pārmetums – uzklausīt ieteikumus no pieredzējuša motovadītāja ir to vērts, taču vienmēr jāatceras, ka Tev ir arī ‘’sava galva uz pleciem’’. 

‘’Ķiveres frizūra’’ kļūs par tavu mīļāko frizūru

Ja ziemas sezonā ir jāsadzīvo ar niķīģiem matiem cepures dēļ, tad motovadītājs no šīs pieredzes nešķiras arī vasaras sezonā. Par laimi, motocikla vadītāji un arī vadītājas uz to skatās ar humoru. Atceries, ka ķivere ir viens no svarīgākajiem aizsargiem, tādēļ to jālieto obligāti!

Jāiegādājas aizsargtērps 

Veikala skatlogā motociklistu tērps varētu izskatīties liels un masīvs. Tomēr tad, kad sapratīsi, cik tas ir noderīgs, vairs nekad negribēsi šķirties! Galvenais, ka, pateicoties aizsargtērpam, neviens apstāklis nav šķērslis baudīt braucienu – nekāds vējš vairs nepūš aiz krekla, un arī iestrādātie ceļgalu un elkoņu sargi rada papildus drošības sajūtu. 

Sapratīsi, ka braukt ar motociklu ir foršāk, nekā biji to iztēlojies 

Kamēr esi motocikla tiesību kārtošanas procesā, vēl nav iespējams aptvert visu to lielisku pieredzi, kas gaida burtiski aiz stūra. 

Brauciens ar motociklu ir sava veida relaksācija – to var baudīt gan vienatnē, gan domubiedru kompānijā. 

Vari būt drošs, ka iegūsi daudz jaunus draugus, sāksi piedalīties motociklu vadītājiem paredzētos pasākumos un parādēs. 

Nevar nepiebilst arī to, ka saņemsi daudz apkārtējo skatienus un uzmanības, jo motocikls –  tas vienmēr ir piesaistījis apbrīnas skatus gan no sievietēm, gan vīriešiem. 

Esi drošs un pārliecināts motovadītājs 

Piesakies A kategorijas apmācībām Drošas Braukšanas Autoskolā un kļūsti par drošu un prasmīgu motovadītāju pat saspringtākajā satiksmē! 

DBS Autoskola uzņemas pilnu atbildību par apmācībām un rūpējas par to, lai tās vienmēr tiktu pasniegtas augstākajā kvalitātē. Mēs rūpīgi sekojam katra audzēkņa progresam un pielāgojam mācību procesu atbilstoši novērotajam prasmju līmenim. 

Sazinies, lai pieteiktos A kategorijas teorijas apmācībām jau šoziem un piepildītu sapni par vasaru uz motocikla jau šogad! 

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
udemy course download free
download redmi firmware
Premium WordPress Themes Download
lynda course free download

DBS PARTNERI