BE kategorija – piekabes vilkšanai. Kam tā patiesībā vajadzīga un kā iegūt BE kategoriju?

Pārvākšanās uz citu dzīvesvietu, kempera un laivas pārvietošana vai jebkura cita dzīves situācija, kad nepieciešams kaut ko aizvest un atvest – to visu var paveikt paša spēkiem un netērējot liekus līdzekļus, ja vari vadīt automašīnu ar piekabi. 

BE Kategorija - DBS Autoskola

Automašīnas piekabe ne tikai ekonomē uz kravas pārvadājumu pakalpojuma rēķina, bet gan arī ir uzticams palīgs ikdienas vai sezonas hobiju īstenošanā. Arī automašīnas salons būs pateicīgs, jo tam nenāksies pildīt bagāžnieka funkcijas. Starp citu, bieži vien tieši automašīnas piekabe ir trūkstošais puzles gabaliņš biznesa idejas realizācija. 

BE Kategorija - DBS Autoskola

Lai vai kāda būtu tava iecere vai sapnis šai vasarai, Tu vari sākt gatavoties tam jau tūlīt! Ziemas mēnešos noklausies teoriju un iegūsti BE kategorijas apliecību, lai jau vasaras sākumā varētu apceļot Latviju ar kemperi, vest laivu, savu sporta auto vai pilnu piekabi ar dārza mājas labiekārtošanas lietām. 

BE kategorija — kādos gadījumos tā nepieciešama?

Visbiežāk pārpratumus attiecībā uz piekabes un kravas vilkšanas ierobežojumiem rada tieši B un BE kategoriju atšķirību nepārzināšana. 

BE kategorija ir nepieciešama autovadītajiem, ja ar vieglo automašīnu nepieciešams pārvietot piekabi, kuras pilnā masa nepārsniedz 3500 kg (kopā ar automašīnu maksimāli 7000kg, jo arī vilcējs nedrīkst pārsniegt 3500kg.). 

BE Kategorija - DBS Autoskola

Savukārt ar B kategoriju atļauts:

  • Vilkt piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750kg un vilcēja masa nepārsniedz 3500kg;
  • Vilkt piekabi, kuras pilna masa pārsniedz 750kg, ja vilcēja pilna masa nepārsniedz 2750kg, jeb sastāva (vilcējs un piekabe) pilna masa nepārsniedz 3500kg.

Kā vari iegūt BE kategoriju jau šoziem? 

BE kategoriju var iegūt autovadītāji ar B kategorijas vadītāja tiesībām, apgūstot kursus Drošas Braukšanas Skolā. Piesakies teorijas apmācībām jau šodien un vadi piekabi jau šovasar! 

Apmācība sastāv no attālinātām teorētiskajām nodarbībām un akdēmiskajām jeb praktiskajām nodarbībām.

Teorētisko apmācību laikā autovadītāji nostiprina jau iepriekš gūtās zināšanas par auto vadīšanu ceļu satiksmē, kā arī apgūst jaunas zināšanas, kas palīdzēs vadīt transportlīdzekli ar piekabi. Savukārt nodarbību laikā autovadītājs nostiprina braukšanas iemaņas un sagatavojas CSDD braukšanas eksāmenam.

Būtiski, ka BE kategorijas iegūšanai nav nepieciešams kārtot ne autoskolas, ne CSDD teorijas eksāmenu. 

Tas, uz ko autovadītājam pēc programmas apguves jābūt gatavam, ir autoskolas un CSDD BE kategorijas eksāmens, kura laikā tiek pārbaudītas iemaņas vilcēja un piekabes atkabināšanā vai sakabināšanā, kā arī iebraukšanai gabarītvārtos.

BE Kategorija - DBS Autoskola

Ko vēl svarīgi zināt par piekabes vilkšanu? 

BE kategorija varētu šķist viegli nokārtojama, tomēr arī tā iekļauj jaunu zināšanu un prasmju apgūšanu. BE kategorijas īpašniekam ir jāzina, ka: 

  • Īpaši sarežģīta var būt pagriezienu veikšana, jo ir apgrūtināta braukšanas joslu mainīšana vai manevrēšana līkumos; 
  • Ir jāmāk pareizi aprēķināt pagrieziena veikšanas amplitūda, lai neapdraudētu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus; 
  • Jo smagāka krava, jo garāks bremzēšanas ceļš, tādēļ vienmēr jāietur pietiekami liela distance no priekšā braucošā transporta līdzekļa;
  • Auto nedrīkst pievienot tādu piekabi, kas pārsniedz atļauto svaru, jo tas draud ne tikai ar sodu, bet gan reālu ceļu satiksmes negadījumu; 
  • Ļoti jāuzmanās braucot sliktos laika apstākļos, jo slīd ne tikai automašīna, bet gan arī piekabe; 
  • Kravai piekabē jābūt fiksētai ar siksnām; 
  • Arī piekabei iespējams uzstādīt EPS. Svārstību gadījumā, EPS aktivizē bremžu sistēmu. 

Nokārtojot BE kategoriju, autovadītājs ir tiesīgs vilkt divasu piekabi tām ir lielāka kravnesība, ietilpība, kā arī tās ļauj pārvadāt garākus priekšmetus. Šādas piekabes ir jo īpaši noderīgas būvmateriālu, būvtehnikas, automobiļu, laivu, motociklu un pat zirgu pārvadāšanai. Tomēr to daudzveidība ir krietni plašāka.

BE Kategorija - DBS Autoskola

Droša Braukšanas Skola — drošai piekabes vilkšanai 

Nevajag baidīties izvēlēties smagāku piekabi, kuras vadīšanai nepieciešama BE kategorija. Pieredze liecina, ka autovadītāji bez grūtībām nokārto attiecīgo eksāmenu, kas viņiem, savukārt, paver daudzreiz plašākas pārvadāšanas iespējas. Turklāt BE kategoriju iespējams kārtot jau no 18 gadu vecuma. 

Drošas Braukšanas Skola ir autoskola ar pievienoto vērtību šeit iespējams ne tikai iegūt A, B vai BE kategoriju, bet gan arī atsvaidzināt savas braukšanas iemaņas un nodrošināt papildus drošību uz ceļa, izvēloties drošas, ekonomiskas vai ziemas braukšanas kursu. Dubults neplīst, vai ne!? 

Ja esi izlēmis, ka vēlies šovasar piepildīt ilgi loloto sapni par Latvijas apceļošanu ar treileri, nodoties motokrosa vai laivošanas hobijiem, vai vienkārši izremontēt savu dārza māju, tad zini, ka īstais laiks rīkoties ir jau tūlīt. Piesakies Drošas Braukšanas Skolas BE kategorijas apmācībām mājaslapā 

Piesakies šeit: https://dbs.lv/autoskola/be-kategorija/

Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download samsung firmware
Download Nulled WordPress Themes
online free course

DBS PARTNERI