Evas stāsts: Sapnis par braukšanas nodarbību negaidīti piepildījās!

Gada griezumā mēs katrs vēlamies realizēt kaut vienu apņemšanos, lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti. Evas gadījumā tā bija braukšanas prasmju atsvaidzināšana, kas nostiprinātu pirms desmit gadiem iegūtās zināšanas. Piedaloties DBS Autoskolas un Circle K kampaņas veidotajā aptaujā par bailēm vadīt automašīnu, Eva laimēja bezmaksas braukšanas nodarbību DBS Autoskolas instruktora vadībā.

Kā stāsta autovadītāja: “Uzsākt braukšanas prasmju atjaunošanas nodarbības kursus nebūt nebija viegls solis, tādēļ bija nepieciešams grūdiens no apkārtējo puses. Liktenis izspēlēja savas kārtis un brīdī, kad to gaidīju vismazāk, saņēmu ziņu, ka esmu laimējusi bezmaksas braukšanas konsultāciju. Biju ļoti saviļņota par šo iespēju, jo tā ļāva pārvarēt bailes no jauna vadīt automašīnu patstāvīgi.”

“Kopš nokārtoju autovadītāja apliecību, pagājuši desmit gadi. Ikdienā pārvietojos ar sabiedrisko transportu, taču liels atbalsts galamērķa sasniegšanai nāk arī no vīra puses, kurš ar automašīnu mani nogādā kurp vien nepieciešams. Pati nebraucu, jo šo gadu laikā zudusi pārliecība, vai neparedzētās situācijās spētu pareizi noreaģēt, vai visu izdarīšu pareizi. Tāpat mani satrauc domas par pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem – cik droši un pārliecināti autovadītāji ir viņi, jo redzētas neskaitāmi daudz situācijas, kas liek aizdomāties par šoferu izlēmību un gatavību reaģēt dažādās situācijās uz ceļa,” savās pārdomās dalās Eva.

Eva ir divu bērnu mamma un, kā viņa pati stāsta: “Man ļoti svarīga ir patstāvība. Kā piemēru varu minēt kaut vecāku apciemošana laukos, un bailes vadīt automašīnu šo brīvības sajūtu slāpē. Braukšanas nodarbības laikā apbrīnoju instruktora mieru un nosvērtību, kā arī šķietami bīstamās situācijās, spēju ar vēsu prātu reaģēt un prast izskaidrot būtiskāko.”

“Braukšanas instruktors sniedza daudz noderīgus padomus par stūres turēšanu, par tās pareizu griešanu ceļa krustojumos. Laikā, kad kārtoju autovadītāja apliecību, man mācīja pavisam citādāk. Šo gadu laikā šķietami vienkāršas lietas bija piemirstas. Atceros, ka toreiz mācījos braukt ar 86 gada Golfu, kas bija aprīkots ar manuālo ātrumkārbu, taču šeit izbaudīju pavisam jaunas automašīnas priekšrocības – līgana automašīnas gaita, automātiskā ātrumkārba,” Eva atzinīgi novērtē.

“Lai savas braukšanas prasmes nostiprinātu, manuprāt, nepieciešamas piecas līdz desmit nodarbības. Patiess prieks, ka pirmais solis sperts, lai pietuvotos savam mērķim – padziļināt savas zināšanas un ar pārliecību atgriezties ceļu satiksmē,” ar smaidu Eva nobeidz sarunu.

DBS PARTNERI