No 1. decembra atļauts braukt tikai ar ziemas riepām!

Atgādinām, ka Latvijā no 1. decembra līdz 1. martam atļauts braukt tikai ar ziemas vai vissezonas riepām, uz kurām atrodams attiecīgais marķējums.

Savukārt riepas ar radzēm atļautas no 1. oktobra līdz 1. maijam. Zemāk redzami riepu apzīmējumi un minimālais atļautais protektora dziļums ziemas sezonā.

Fotogrāfijas avots: CSDD

Vai zināji, ka automobiļiem, kuri būs aprīkoti ar neatbilstošām riepām, tiks liegta dalība ceļu satiksmē, anulējot tehniskās apskates uzlīmi un atņemot numura zīmes?! Jā, tie nav nekādi joki – jau kopš 2019. gada CSDD var anulēt jūsu tehnisko apskati, ja uz ceļiem organizētās pārbaudes laikā, jūsu automašīnai tiek konstatētas neatbilstošas riepas.

Pašsaprotami, ka nedrīkst izmantot pārāk nolietotas riepas ar vizuāliem defektiem, vai atsegtiem kordiem protektora daļā. Latvijā ar likumu nav noteikts atļautais riepu vecums no to ražošanas brīža, taču ļoti ieteicams ir izmantot riepas, kuras nav vecākas par 5-6. gadiem! Neskatoties uz negadījuma riskiem un ieviestajiem sodiem, katru gadu mūs pārsteidz statistikas par pārbaudēm uz mūsu ceļiem decembra mēnesī, kurās vienmēr tiek sastapti vieglprātīgi un bezatbildīgi šoferi, kuri pārvietojas ar vasaras riepām. Zemāk redzams info. grafiks, kurš atspoguļo riepu saķeri ar slapju ceļu, atkarībā no to nolietojuma pakāpes.

Fotogrāfijas avots: CSDD

Uz vienas automašīnas ass nedrīkst likt dažādu ražotāju un modeļu riepas! Arī šis ierobežojums ir noteikts ar likumu un tas paredzēts tikai un vienīgi satiksmes drošībai. Taču noteikumi paredz, ka ir atļauts uzstādīt 2 vienādas riepas priekšā un 2 vienādas riepas aizmugurē, kuras atšķirās no priekšējās otras ass riepām ar ražotāju, modeli un pat protektora zīmējumu. Drošas Braukšanas Skolas eksperti noteikti neiesaka šādi eksperimentēt un ekonomēt uz savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un vismaz ziemas sezonā tomēr savam auto uzstādīt 4 vienādas riepas.

Ja ziemas apstākļos nejūties pārliecināti, ir iespēja uzlabot savas iemaņas! Lai izvairītos no bīstamām situācijām uz slidena ceļa vai atjaunotu sava auto saķeri, ja sākusies tā slīdēšana, ir nepieciešams iepazīt savu auto un tā uzvedību šādos apstākļos, taču droši to var darīt vienīgi slēgtās teritorijās. Drošas Braukšanas Skola ir izveidojusi speciālu ziemas braukšanas kursu kurā iespējams uzlabot savu braukšanas prasmi sertificētu instruktoru uraudzībā un drošos apstākļos. Vairāk par ziemas braukšanas kursu iespējams uzzināt ŠEIT.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download huawei firmware
Premium WordPress Themes Download
free download udemy paid course

DBS PARTNERI