Pēc daudzu gadu pārtraukuma atpakaļ pilsētas satiksmē!

Cik sen atpakaļ Jūs nokārtojāt autovadītāja apliecību? Cik daudz notikumu bijis, kopš pēdējo reizi patstāvīgi vadījāt automašīnu? Piekritīsiet, ka šāda rakstura sarunas tēmas daudziem autovadītājiem ir ļoti pazīstamas. Par šiem, un citiem jautājumiem savā pieredzē ar mums dalījās Ināra, kura piedaloties DBS Autoskolas un Circle K veidotajā aptaujā par bailēm vadīt automašīnu, laimēja bezmaksas nodarbību DBS Autoskolas instruktora vadībā.

Par iemesliem, kādēļ autovadītāja regulāri nepiedalās ceļu satiksmē, Ināra atzīst: “Neskatoties uz faktu, ka autovadītāja apliecības termiņu jau reizi esmu atjaunojusi, pie stūres nejūtos par sevi pārliecināta. Pēc apliecības nokārtošanas pieļāvu kļūdu – savas prasmes ikdienā nepraktizēju, vienkārši netika braukts. Tā rezultātā radās bailes, kuras saviem spēkiem vairs nespēju pārvarēt. Braucu tikai gadījumos, kad nav neviena cita šofera, kurš automašīnu varētu vadīt. Un arī, tikai tad, kad ir vēls vakars un nav liela satiksmes intensitāte.”

“Brīdī, kad meita nokārtoja autovadītāja apliecību, viņai uzdāvināju automašīnu. To darīju ar domu, lai savus bērnus pasargātu no kļūdām, kuras pieļāvu pati. Dēlam vēl nav astoņpadsmit, taču jau tagad redzu, ka ar automašīnām viņš ir uz “TU” un ar braukšanu nebūs nekādu problēmu. Zinu, ka savas bailes nepārvarēšu, ja ikdienā nebraukšu. Šo atziņu arī instruktors norādīja vairākkārt,” stāsta autovadītāja.

Par pieredzi, kad braukt māca tuvinieks, Ināra smejoties stāsta: “Braukšanas iemaņas esmu mēģinājusi atjaunot kopā ar vīru. Tad mums ir, apmēram, tāpat kā raidījumā “Uzmanību! Mana sieva pie stūres”. Tas attiecībām ir liels pārbaudījums, tādēļ, lai izvairītos no liekiem pārdzīvojumiem, zinoša instruktora izvēle būs prātīgs solis.”

”Jāatzīst, ka visu nodarbības laiku sajūtas bija sirreālas! Šķita, ka esmu pagriezusi laiku atpakaļ, kad autoskolā sākās pirmās praktiskās nodarbības. Šī bija ļoti vērtīga pieredze, jo instruktors precīzi norādīja uz tām niansēm, kuras līdz šim man neviens nebija paskaidrojis. Kā piemēru varu minēt kaut to, kas jāņem vērā, izvēloties drošu braukšanas distanci. Centos visus padomus ievērot, taču viena nodarbība ir par īsu, lai savus ieradumus pārmainītu,” par piedzīvoto braukšanas nodarbību stāsta Ināra.

“Par braukšanas iemaņu atsvaidzināšanu biju iedomājusies jau sen. Atceros, ka pat mājiniekiem reiz prasīju, lai svētkos uzdāvina šādu braukšanas kursu. Ticu, ka tas skan dīvaini, jo kam šādas apmācības, ja tiesības sen jau kā kabatā. Taču jāņem vērā, ka viss mainās – ne tikai ceļu zīmes, bet pati satiksme gadu gaitā maina savu rokrakstu. Tāpat arī automašīnas kļūst arvien gudrākas. Un galu galā – ne vienmēr noteiktā laikā būs kāds, kurš varēs aizvest līdz vēlamajam galamērķim. Pašai jābūt iemaņām un pārliecībai, lai to izdarītu,” savās pārdomās dalās autovadītāja.

DBS PARTNERI