Pieredzes stāsts: Kā kopā ar instruktoru pārvarēt bailes no dalības pilsētas satiksmē?

Neskaitāmu krustojumu un luksoforu šķērsošana, rāvējslēdzēju principa ievērošana intensīvas satiksmes laikā, pareiza nogriešanās no tramvaja sliedēm – galvaspilsēta šoferiem sagādā ne vienu vien pārbaudījumu. Tos pārvarēt devās Sintija, kura piedaloties DBS Autoskolas un Circle K veidotajā aptaujā par bailēm pie automašīnas stūres, laimēja bezmaksas braukšanas nodarbību.

Kā atzīst Sintija: “Autovadītāja apliecību ieguvu astoņus gadus atpakaļ, Liepājā. Galvaspilsētā ir citādāka rakstura satiksme. Pie nosacījuma, ka ir sauss laiks, braukt uzdrīkstos tikai tad, kad iestājas diennakts tumšais laiks un satiksme ir norimusi. Iemesls, kādēļ ikdienā nebraucu, ir nepieciešamās prakses trūkums.”

“Mūsu ģimenē automašīnu lielākoties vada vīrs. Ir bijušas reizes, kad kopā mēģinām izbraukt nelielu maršrutu, taču jāatzīst, ka gan man, gan arī vīram pacietība beidzas ļoti ātri. Pret saviem tuvākajiem vienmēr atļaujamies būt neiecietīgāki, tādēļ braukšanas prasmes iesaku atjaunot kopā ar neatkarīgu cilvēku. Nodarbības laikā jutu instruktora savaldību un mieru, kā rezultātā pati kļuvu mierīga, un spēju koncentrēties uz svarīgām detaļām,” stāsta autovadītāja.

“Tā kā braucu ļoti reti, vien pāris reizes gadā, intensīva pilsētas satiksme un apgrūtinoši laikapstākļi ir tie faktori, kas šobrīd sagādā lielākās bažas. Jau sen biju plānojusi savas braukšanas prasmes uzlabot, taču līdz šim brīdim tā bija vien apņemšanās, kas kādu dienu jāīsteno. Vēlējos braukt kopā ar instruktoru, jo zināju, ka tā jutīšos drošāk. Mācīšanās posmā svarīga bija apziņa, ka instruktors būs blakus, un, ja nepieciešams, iesaistīsies. Pēc nodarbības jutos daudz pārliecinātāka pār savām prasmēm. Instruktoram minēju, ka tagad, kaut reizi nedēļā, spēšu aizbraukt līdz veikalam,” ar smaidu par savu pieredzi stāsta Sintija.

“Braukšanas nodarbību sākām no t/c Origo pazemes stāvlaukuma. Braucām uz Mārupi, Tīraini, atpakaļ caur Ziepniekkalnu. Uz ceļa valdīja slapjdraņķis, kas radīja nelielu satraukumu. Automašīna bija jauna, līdz ar to bija vieglāk manevrēt, un tā sniedza patīkamu braukšanas pieredzi. Instruktors daudz ko pastāstīja – bija tēmas toreiz un tagad, ar daudz piemēriem no dzīves un pamatojumiem. Sniegto informāciju bija viegli uztvert, līdz ar to daudz veiksmīgāk izpratu dažādas situācijas, kā arī jau detalizētāk iepazinu automašīnas tehnisko pusi,” atmiņās dalās Sintija.

Sarunas nobeigumā Sintija piebilst: “Priecājos par iespēju iegūt šo braukšanas pieredzi. Pati labprāt brauktu tikai vasaras sezonā, taču vēlos izkāpt no savas komforta zonas. Noteikti izmantotu instruktora palīdzību, lai braukšanas prasmes uzlabotu jau sarežģītākos laikapstākļos. To novēlu arī citiem autovadītājiem – uzdrīkstēties spert soli tuvāk savu baiļu pārvarēšanā.

DBS PARTNERI