6 ieteikumi, lai kļūtu par labāku autovadītāju

Būt labākam autovadītājam nozīmē ne tikai pārvaldīt automašīnu droši un efektīvi, bet arī atbildīgi attiekties pret satiksmi kopumā.

Kā kļūt par labāku autovadītāju?

1. Pirms uzsāc braucienu - pienācīgi sagatavojies!
Pirms dzinēja iedarbināšanas noregulē savu sēdvietu un stūres stāvokli tā, lai tu būtu pareizā braukšanas pozīcijā. Vienmēr pārliecinies, ka spoguļi ir tīri un pareizi noregulēti, lai varētu pārredzēt situāciju ap automašīnu. Obligāti lieto drošības jostu! Esi piesprādzējies pats un pārliecinies vai piesprādzējušies ir tavi pasažieri.

2. Izvēlies atbilstošu braukšanas ātrumu.
Vienmēr ievēro atļauto braukšanas ātrumu un tā izvēlē izvērtē braukšanas apstākļus, piemēram, nokrišņus, ceļa segumu, šaurus pagriezienus, satiksmes intensitāti.

3. Vienmēr ievēro drošu distanci no priekšā braucošā transportlīdzekļa.
Droša distance ir garāka par apstāšanās ceļa garumu. Protams, jāņem vērā arī laikapstākļi, piemēram, lietainā vai sniegainā laikā, distanci ir jāpalielina, lai laikus spētu reaģēt uz priekšā braucošā transportlīdzekļa rīcību.

4. Pievērs uzmanību savam braukšanas stilam. Brauc nosvērti, vienmērīgi un esi paredzams autovadītājs.
Neatkarīgi vai gatavojieties nogriezties pa labi, pa kreisi, mainīt braukšanas joslu, veikt apdzīšanu vai izbraukt ārā no apļveida krustojuma - pagrieziena rādītājs ir jāieslēdz.
Kontrolē savas emocijas - neļauj negatīvām emocijām ietekmēt savas braukšanas spējas un saprātu! Strauja ātruma palielināšana un pēkšņa bremzēšana, apdzīšana neatļautās vietās, kā arī ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana tiek uzskatīta par agresīvu braukšanu.

5. Maksimāli koncentrējies ceļam!
Blakus lietas kā ēšana, dzeršana, smēķēšana, mobilā telefona lietošana novērš uzmanību no ceļa un būtiski samazina reakcijas laiku, kas ir apdraudējums kopējai satiksmei. Labāk turi acis vaļā un rokas uz stūres!

6. Nebrauc noguris!
Tieši nogurums ir tas, kas izraisa ⅕ daļu no visiem ceļu satiksmes negadījumiem. Nesēdies pie auto stūres “miega badā”. Ja jūties noguris, tad apstājies drošā vietā un brīdi atpūties.

Droša pārvietošanās ir ne tikai zināt un ievērot ceļu satiksmes noteikumus, tā ir arī atbildīga un cieņpilna attieksme vienam pret otru. Tikai kopā esot iecietīgi, uzmanīgi un paredzami autovadītāji mēs veidojam drošu, kā arī atbildīgu satiksmi!

Esi drošs autovadītājs!