11/01/2022
6 padomi Drošai Braukšanai ziemā
Ziemas sezona ir viena no izaicinājumu bagātākajām autovadītāju braukšanas iemaņu pārbaudēm. Kamēr vairums autovadītāji savu spēkratu vada īpaši piesardzīgi, tikmēr daži, diemžēl, izrāda agresīvu un steidzīgu braukšanas manieri, kas var būt bīstama, bet vēl ir tādi, kuri brauc droši un nosvērti, netraucējot kopējai satiksmes plūsmai. Vai saskati sevi kādā no šiem tipiem?
Lai arī ziema jau ir ieskrējusies, nekad nav par vēlu atkārtot un apdomāt savu rīcību it īpaši, ja runa ir par drošu pārvietošanos ziemas laikā. Nav noslēpums, ka dodoties ikdienas gaitās, neviens nedomā, ka varētu atgadīties kaut kas slikts. Taču ziemā statistika liecina par regulāri notiekošiem satiksmes negadījumiem.
Piedāvājam 6 Drošas Braukšanas padomus, pārvietojoties ar automašīnu ziemā, lai liktu autovadītājiem aizdomāties par savu rīcību un cerot, ka tie tiks ņemti vērā un ieviesti arī savās ikdienas gaitās.
6 padomi Drošai Braukšanai ziemā:
- Sagatavo savu automašīnu ceļam! Laba redzamība ir noteicošs faktors drošai braukšana! Ir jāieplāno papildus laiks, lai kārtīgi sagatavotu automašīnu ceļam - kārtīgi notīrot sniegu no sava spēkrata un atkausējot logus.
- Vadītājam jānoskaņojas uz piesardzīgu un pārdomātu braukšanu. Jāizvēlas braukt ar tādu ātrumu, lai spētu nokontrolēt automašīnu ekstremālas situācijas gadījumā. Īpaši bīstams ir laiks, kad ir spēcīgi nokrišņi vai, kad sākas atkusnis. Gaisa temperatūrai robežojoties ap 0°C braukšanas apstākļi var kļūt ekstremāli, jo pastāv iespēja, ka uz ceļa veidojas "melnais ledus”.
- Jāievēro lielāka distance! Ceļa segums ir mainīgs un lielāka distance no priekšā braucošās automašīnas dos vairāk laika pieņemt lēmumu un rīkoties, lai apturētu automašīnu. Atceries, ka droša distance ir garāka par apstāšanās ceļa garumu!
- Uzmanīties un pamanīt mazāk aizsargātos satiksmes dalībniekus! Svarīgi ir samazināt braukšanas ātrumu pie visām gājēju pārejām, lai laikus pamanītu arī tos gājējus, kuri ir bez atstarojošiem elementiem. Neapgaismotos ceļa posmos, pēc iespējas, maksimāli bieži izmantot tālās gaismas lukturus, lai palielinātu redzamību, bet laikus izslēdzot, lai neapžilbinātu pretim braucošo.
- Nebaidies spiest bremžu pedāli! Kad nepieciešams strauji samazināt braukšanas ātrumu, lai izvairītos no satiksmes negadījuma, nav jābaidās asi un spēcīgi spiest bremžu pedāli, jo ieslēdzoties ABS sistēmai, tā nodrošinās efektīvāko bremzēšanu jūsu vietā.
- Dodiet sev un citiem vairāk laika! Ir jāpārdomā veicamais maršruts. Satiksme no rītiem un vakaros aizņems ilgāku laiku, jo ceļa segums ziemas laikā ir mainīgs un neparedzams. Savlaicīgi jābremzē pirms luksoforiem un krustojumiem, jo šajās vietās ceļa segums mēdz būs slidenāks. Laicīgi jārāda pagrieziena rādītājs, lai citi autovadītāji vārētu paredzēt Jūsu manevru un laikus reaģēt. Pielāgojieties apstākļiem un esiet iecietīgs pret citiem. Respektējiet sevi un citus autovadītājus.
Ikviens, kam ir autovadītāja apliecība un kurš sēžas pie automašīnas stūres ir atbildīgs ne vien par sevi un saviem pasažieriem, bet arī par kopējo satiksmes drošību. Tikai kopā esot iecietīgi, uzmanīgi un paredzami autovadītāji mēs veidojam drošu un atbildīgu satiksmi! Vai esi viens no mums?
Ja Jūs māc šaubas un nav pārliecības par savām spējām vadīt automašīnu ziemas apstākļos, apsveriet domu iegūt drošības sajūtu, apgūstot Ziemas Braukšanas Kursu. Tās ir praktiskās apmācības, lai pilnveidotu braukšanas iemaņas ziemas apstākļos – stūrēšana, bremzēšana, šķēršļu apbraukšana dabīgi slidenos apstākļos. Šis kurss vērsts uz ziemas problemātiku - sānslīdēm. Apmācības notiek Rīgā, Biķernieku trasē. Vairāk informācija un norises datumi pieejami ŠEIT.
Arī pārliecinātiem autovadītājiem vienmēr ir jāatceras - ievērot ātruma ierobežojumus, ieturēt lielāku distanci ar citiem transportlīdzekļiem, cienīt citus satiksmes dalībniekus, kā arī dot vairāk laika sev un citiem!
Lai Jums drošs ziemas ceļš!