Autovadītāja apliecības iegūšana 2022. gadā DBS Autoskolā

Lai iegūtu autovadītāja apliecību pirmais lēmums, ko jāpieņem ir autoskolas izvēle. Iepazīstoties ar piedāvājumu, pirmajā brīdī var viegli apjukt – autoskolu apmācību izmaksas atšķiras. Lai kādas būtu izmaksas, vienmēr ir svarīgi apzināties, ko īsti Jūs par savu naudu saņemsiet.

Drošas Braukšanas Skola rūpējas ne tikai par to, lai sagatavotu Jūs vadītāja apliecības iegūšanai, bet gan arī drošai un prasmīgai braukšanai dažādās situācijās – un šī praktiskā daļa sākas tieši ar teorētiskajām zināšanām!


Ar kādām izmaksām jārēķinās Drošas Braukšanas Skolā, cik ilgā laika posmā var iegūt vadītāja apliecību, kā šobrīd notiek apmācību process un kas nepieciešams, lai iestātos DBS Autoskolā ir vieni no biežāk uzdotajiem jautājumiem.


Apkopojām šos biežāk uzdotos jautājumus un sniedzām uz tiem atbildes:

 • Cik ilgu laiku aizņem teorētiskās apmācības?
  Apmācības ilgst 5-6 nedēļas. Teorijas kursa ietvaros ir jānoklausās 11 moduļi (pa 2 nodarbībām nedēļā).
  Intensīvie kursi tiek organizēti 3 nodarbības nedēļā.
 • Kāds ir minimālais braukšanas nodarbību skaits?
  Minimālais braukšanas skaits ir 20 akadēmiskās stundas, jeb 10 braukšanas pa 90min. Taču, ja nav nekāda pieredze automašīnas vadīšanā, tad ar šo skaitu noteikti nepietiks.
 • Kādi ir nepieciešamie dokumenti, lai iestātos DBS autoskolā?
  Lai uzsāktu mācības autoskolā, ir jābūt vismaz 16 gadu vecam un ir nepieciešama derīga pase vai ID karte.
 • Vai iestājoties, jāierodas klātienē?
  Nē, iestājoties DBS autoskolā, nav jāierodas klātienē, visu var nokārtot attālināti. Arī līguma parakstīšana notiek attālināti, izmantojot eparakstu, ja tāds ir. Ja eparaksta nav, tad līgumu var nosūtīt, izmantojot pasta pakalpojumus.
 • Kā šobrīd notiek teorijas apmācības?
  Teorijas apmācības līdz 15. martam notiek tiešsaistes režīmā, izmantojot google meet platformu. Kursanti atrodās mājās, bet pasniedzējs nodarbību vada no DBS ofisa.

  SVARĪGI! Sākot ar 2022. gada 15. martu visas uzsāktās teoriju grupas notiks klātienes režīmā.
 • Kā notiek praktiskās nodarbības?
  Viena braukšanas nodarbība notiek 90 min. (2 akadēmiskās stundas) Braukšanas nodarbības iespējams organizēt no Kalnciema kvartāla vai Origo pazemes stāvvietas. Piedāvājam apgūt gan braukšanu ar mehānisko, gan automātisko ātrumkārbu.
 • Cik ilga ir viena teorijas nodarbība?
  Viena teorijas nodarbība ilgst 4 stundas (ar pasniedzēju vienojaties par pauzēm un to garumu lekcijas laikā), savukārt vienas braukšanas nodarbība ilgst 90 minūtes (2 akadēmiskās stundas).
 • Kā notiek pirmās palīdzības kursi? Vai tie notiek klātienē?
  PMP kursi notiek divas dienas - teorētiskā daļa ir tiešsaistes režīmā 4 stundas, savukārt praktiskā daļa (eksāmens) jāierodas kārtot klātienē, iepriekš ar pasniedzēju saskaņojot laiku.
 • Cik maksā pirmās palīdzības kursi?
  Pirmās medicīniskās palīdzības kursi maksā 75 eiro.
 • Cik maksā viena praktiskā braukšanas nodarbība?
  Vienas akadēmiskās stundas cena ir 24 eiro. Viena nodarbība notiek 2 akadēmiskās stundas, tātad - vienas praktiskās nodarbības cena ir 48 eiro (90 minūtes).
 • Vai CSDD ir rindas? Un cik ilgi jāgaida līdz eksāmeniem?
  Šobrīd CSDD uz braukšanas eksāmenu ir jāgaida aptuveni 2-3 nedēļas, taču var sekot līdzi grafikam, jo nereti vietas atbrīvojas un uz eksāmenu var tikt ātrāk. Uz CSDD teorijas eksāmenu rindu praktiski nav.
 • Kopumā, gada ietvaros, cik ātri var nokārtot autovadītāja apliecību?
  Minimālais laiks, lai iegūtu vadītāja apliecību parasti ir aptuveni 3 mēneši.
 • Ar kādu naudas summu jārēķinās, lai iegūtu vadītāja apliecību?
  Teorijas kurss + dokumentu noformēšana un reģistrācija CSDD grupā = 215 eiro.
  Vienas braukšanas cena (2 akadēmiskās stundas, 90min) = 48 eiro. Minimālais braukšanas skaits 20 akadēmiskās stundas, jeb 10 braukšanas pa 90 min. Bet jāņem vērā, ka nepieciešamais nodarbību skaits katram kursantam ir atšķirīgs un vairumam topošo autovadītāju ar minimālo nodarbību skaitu ir krietni par maz.
  Papildus izmaksas - 35 eiro par med. komisiju, kas nepieciešama mācību atļaujas (balto tiesību) iegūšanai. Ja jums jau ir baltas tiesības, tad šīs izmaksas atkrīt.
  Pirmās med. palīdzības kursi. Ja izvēlaties tos kārtot DBS, tad pakalpojums maksā 75 eiro, taču šos kursus var iziet arī jebkur citur ārpus autoskolas. Galvenais, lai dodoties uz CSDD teorijas eksāmenu - kursi būtu izieti.

  DBS Autoskola uzņemas pilnu atbildību par apmācībām un rūpējas par to, lai tās vienmēr tiktu pasniegtas augstākajā kvalitātē, tādēļ pie mums sastapsiet tikai labākos pasniedzējus. Nodrošinām individuālu pieeju katram audzēknim un pielāgojam apmācības katra audzēkņa prasmju līmenim arī online nodarbībās.

  Savukārt praktiskajā braukšanas nodarbībā variet būt droši, ka mūsu instruktori vienmēr būs iecietīgi, izrādīs cieņu un nekad nepacels balsi pret saviem audzēkņiem. DBS Autoskolā visas izmaksas ir zināmas jau sākumā, apmaksa par apmācībām tiek veikta ar pārskaitījumiem un tiek nodrošināts pilnīgs maksājumu caurspīdīgums.

  Ja esat nolēmis pieteikties Drošas Braukšanas Skolā, viss, kas Jums jādara:
  1. Dodieties uz www.dbs.lv;
  2. Izvēlieties sev vēlamo kategoriju;
  3. Spiediet ‘’pieteikties’’;
  4. Aizpildiet pieteikumu;
  5. Uzsāciet mācības pēc iepriekš sagatavota grafika.

Uz tikšanos apmācību procesā! Jūsu DBS.