Esi gatavs ziemai ar DBS un Circle K bezmaksas auto pārbaudēm!

Esi gatavs ziemai ar DBS un Circle K bezmaksas auto pārbaudēm!

Par savu automašīnu būtu jārūpējas visos gadalaikos, bet pastiprināti uzmanība jāpievērš ziemas periodā, jo ārējie apstākļi vairāk ietekmē automašīnas drošu vadīšanu. Ziemas laikā vairāk sanāk braukt pa tumsu, laika apstākļi ir ļoti mainīgi un ceļa segums bieži var būt mānīgs. Veicām aptauju DBS sociālo tīklu sekotājiem par viņu automašīnu gatavību ziemas sezonai.

Lielākā daļa, kas ir 88% no aptaujātajiem uzskata, ka viņu automašīnas ir gatavs ziemas sezonai. 94% no respondentiem ir laikus nomainījuši vasaras riepas uz ziemas riepām. 84% no aptaujātajiem ir parūpējušies par ziemas periodam atbilstošu vējstikla mazgāšanas līdzekli. 86% respondentu ir pārliecināti, ka viņu automašīnas vējstikla tīrāmās slotiņas ir labā stāvoklī un 77% respondentu nav aizmirsuši pārliecināties arī par salona filtra darbību.

Ja tomēr neesiet pārliecināti par sava auto gatavību ziemai, decembrī ir lieliska iespēja to pārbaudīt pie profesionāļiem.

No 1. decembra līdz 11. decembrim astoņās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas automobiļu pārbaudes, kurās vadītājiem būs iespēja noskaidrot, vai mašīnās pilnvērtīgi darbojas visas drošības sistēmas. Pērn līdzīgā akcijā tika pārbaudīti aptuveni 700 automobiļi, vairāk nekā pusei atklājot dažāda līmeņa nepilnības, par ko daudzi vadītāji pat nenojauta.

“Tuvojoties ziemai, automašīnas uzturēšanā pastiprināta uzmanība jāpievērš atbilstošu ziemas riepu nomaiņai, degvielai un tās daudzumam bākā, logu slotiņām un šķidrumam un bremžu stāvoklim. Atskatoties uz iepriekšējā gada rezultātiem, kad vidēji dienā pārbaudījām ap 70 auto, secinām, ka šādas pārbaudes ir ļoti vajadzīgas un autovadītāju vidū augsti novērtētas”, saka Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks.

Pārbaužu laikā:

  • Tiks noteikta ziemas riepu atbilstība likumam un drošas braukšanas pamatprincipiem – tās ir darba kārtībā, ja nav vecākas par pieciem gadiem, kā arī riepu protektors seklākajā vietā nav mazāks par 4 līdz 5 milimetriem;
  • Apsekoti automašīnas lukturi, lai noskaidrotu, vai tie ir atbilstoši noregulēti un neapžilbina pretim braucošos;
  • Pārbaudīta logu slotiņu kvalitāte, lai nepieciešamas gadījumā tās varētu nomainīt;
  • Tiks sniegtas konsultācijas par drošu braukšanu ziemas sezonā un veicamajiem priekšdarbiem, lai auto būtu gatavs ziemai.

Pēc pārbaudes autovadītāji saņems speciālistu slēdzienu, kas palīdzēs atbilstoši sagatavoties ziemas braukšanas sezonai.

“Autovadītājiem ir jāizturas ar lielu atbildību pret ceļa satiksmes drošības jautājumiem un laikus jāsagatavo sevi un auto, lai novērstu negadījumu riskus. Drošība uz ceļa ir ilgtermiņa rūpes gan par savu auto, gan citiem ceļa satiksmes dalībniekiem, un tajā nozīmīga loma ir arī kvalitatīvai un laikapstākļiem atbilstošai degvielai. Uzpildot savā auto labāko, ikviens var būt drošs, ka auto kalpos ilgāk, būs ekonomiskāks un videi draudzīgāks,” uzsver Circle K Latvia degvielas kategorijas vadītājs Gatis Titovs.

Rūpējoties par satiksmes drošību, bezmaksas Servisa dienu piedāvā “Drošas Braukšanas Skola” (DBS Autoskola) sadarbībā ar “Circle K” degvielas uzpildes stacijām. Katrs akcijas dalībnieks, kas veiks auto pārbaudi, saņems arī bezmaksas karsto dzērienu.

Automašīnu bezmaksas pārbaudes notiks:

RĪGĀ

1. decembrī – Anniņmuižas bulvārī 25a, Rīgā, LV-1067; (Plkst. 12:00-19:00)

11. decembrī – Jāņavārtu ielā 21, Rīgā, LV-1073; (Plkst. 12:00-19:00)

JELGAVĀ – 2. decembrī – Brīvības bulv.1, Jelgavā, LV-3002; (Plkst. 12:00-19:00)

VENTSPILĪ – 3. decembrī – Rūpniecības ielā 4, Ventspilī, LV-3601; (Plkst. 12:00-19:00)

LIEPĀJĀ – 4. decembrī – Esperanto ielā 2/8, Liepājā, LV-3400; (Plkst. 12:00-19:00)

VALMIERĀ – 7. decembrī – Ausekļa ielā 26, Valmierā, LV 4201; (Plkst. 12:00-19:00)

RĒZEKNĒ – 8. decembrī – Atbrīvošanas alejā 143b, Rēzeknē, LV-4604; (Plkst. 12:00-19:00)

JĒKABPILĪ – 9. decembrī – Rīgas iela 218G, Jēkabpils, Jēkabpils nov, LV-5202; (Plkst. 12:00-19:00)

DAUGAVPILĪ – 10. decembrī – Ventspils iela 28,Daugavpils, LV-5404. (Plkst. 12:00-19:00)

Esi gatavs ziemai! Uz tikšanos bezmaksas automobiļu pārbaudēs.
Par Circle K

Circle K Latvia ir vadošais ērtas iepirkšanās un degvielas mazumtirgotājs Latvijā, kas piedāvā augstākās kvalitātes produktus un nodrošina izcilu apkalpošanu. Circle K ir plašākais DUS tīkls Latvijā – 86 tirdzniecības vietas, no kurām 81 ir pilna servisa DUS (tostarp 14 franšīzes), 4 automātiskās uzpildes stacijas un ērts iepirkšanās veikals Vecrīgā. Kā viens no pasaulē zināmākajiem degvielas un ērtas iepirkšanās veikalu zīmoliem Circle K ir pārstāvēts vairāk nekā 20 valstīs.