Kāda ir satiksmes dalībnieku attieksme pret tiem, kuri mācās braukt?

Iemācīties braukt ar automašīnu nevar vienā dienā, jo tas sevī ietver daudz nianses, kas tikai ar laiku kļūst par ieradumu. Taču līdz tam ir pamatīgs ceļš ejams. Katrs autovadītājs ir bijis pirmajā posmā, kad pirmo reizi iesēžas blakus instruktoram un saņem rokās automašīnas stūri, tāpēc katram autovadītājam būtu jāpadomā par savu attieksmi pret jaunajiem audzēkņiem satiksmē, kuri sākuši apmācības automašīnas vadīšanā.

Šajā rakstā vērsīsim uzmanību uz attieksmi, kas ir novērota pret jaunajiem autobraucējiem ceļu satiksmē. Ko DBS Autoskolas instruktori iesaka un ar ko jārēķinās citiem vadītājiem, satiekot mācību automašīnu. Kādi jaunumi stājas spēkā no 1. aprīļa B kategorijas eksāmenos un kā tas ietekmēs citus satiksmes dalībniekus.

DBS Autoskolas instruktori atzīst, ka attieksme pret audzēkņiem, kas mācās braukt ir dažāda:

“Lielākā daļa vadītāju ir saprotoši, daļa zaudē pacietību un pavisam niecīga daļa vadītāju izturas reti riebīgi pret “mācībniekiem” (lai gan iespējams, ka šī daļa neciena nevienu).”

Instruktori ir pārliecināti, ka attieksmi pret mācību automašīnu ietekmē vadītāja personība:

”Pozitīvi un toleranti cilvēki tādi ir arī satiksmē un pret tiem, kuri vēl tikai mācās, izturas iecietīgi un pat laipni - uzgaida, ļauj pārkārtoties vai izbraukt, kaut apzinās, ka jaunais vadītājs būs lēnāks. Bet neiecietīgie ir nejauki ne tikai pret mācību automašīnām, bet arī pret satiksmi kopumā.”


Braucot un satiksmē satiekot mācību automašīnu, citiem vadītājiem ir jāņem vērā, ka:

  • Apmācāmais var būt visdažādākajos apmācību posmos, līdz ar to prasmes var būt arī diezgan atšķirīgas;
  • Reakcijas laiks un lēmumu pieņemšana topošajiem autovadītājiem bieži vien prasa krietni ilgāku laiku;
  • Jāpiedomā par distanci, jo mācību auto var noslāpt vai negaidīti strauji nobremzēt.

Jāņem vērā, ka no šī gada 1. aprīļa vadītāja apliecības iegūšanas eksāmenā figūras jeb speciālie manevri turpmāk būs jāizpilda ceļu satiksmē.

Līdz ar to apmācību posmi speciālajos manevros var tik realizēti visdažādākajās vietās, lai apmācāmais spētu iekļauties ikdienas satiksmē, tāpēc visiem satiksmes dalībniekiem ir ieteicams būt saprotošiem!


DBS Autoskolas instruktori iesaka: “Braucot satiksmē, kurā ir mācību auto, vēlams ievērot pacietību un censties atvieglot kursanta manevru, jo bieži vien audzēknis baidās pieņemt lēmumu tieši tāpēc, ka apkārtējie satiksmes dalībnieki mēdz kļūt neprognozējami pacietības trūkuma dēļ. Atcerēties, ka tie, kuri mācās autovadītāju saimē vēl ir “jauniņie” un būt saprotošiem!”


Cienīsim sevi un citus!
Lai drošs ceļš!