Ir atsākušās Pirmās Medicīniskās Palīdzības (PMP) apmācības

Ir atsākušās Pirmās Medicīniskās Palīdzības (PMP) apmācības, kas topošajiem autovadītajiem atkal ļaus iegūt tiesības. To paredz veselības ministres izdots rīkojums.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību un mazinātu inficēšanās riskus, uz laiku bija apturētas pirmās palīdzības apmācības, kas ir nepieciešamas, lai varētu iegūt, piemēram, autovadītāja apliecību. Šobrīd kopā ar nozares speciālistiem ir izstrādāti nosacījumi, kurus stingri ievērojot, ir iespējams atsākt mācības, tai skaitā praktiskās nodarbības, piemēram, dažādus paņēmienus rādot uz manekeniem vai video. Šāds regulējums pieņemts uz laiku, lai neierobežotu cilvēku iespējas iegūt autovadītāja apliecību.

Apmācības varēs piedalīties tikai tās personas, kurām nav akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, kā arī rakstiski būs jāapliecina, ka cilvēkam nav noteikta pašizolācija, karantīna vai stingrā izolācija Covid-19 dēļ.

 

Tāpat apmācību laikā būs jāievēro vairākas prasības: starp personām jānodrošina 2 metru distance, regulāri jāvēdina telpas, jādezinficē virsmas u.c. Savukārt praktiskajās apmācībās, ja nav iespējams ievērot 2 metru distanci, visām personām jālieto sejas maksas.

Izstrādāti arī specifiski nosacījumi, lai praktiskās apmācības īstenotu ar iespējami mazāku risku, piemēram, vairāki paņēmieni, kā palīdzēt cilvēkam, tiks demonstrēti video vai uz manekena, savukārt, mācoties atdzīvināšanas pasākumus, personas elpināšanu “mute-mutē” ar manekenu neveiks.

Esošie DBS Autoskolas kursanti tiks individuāli informēti par tuvākajām pieejamajām PMP grupām, izmantojot e-pastu.

 

Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
online free course
download mobile firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download

DBS PARTNERI