Ir ziema. Slīd. Neriskē! Mainīgie laika apstākļi, melnais ledus un tumšais laiks.

Mainīgi laika apstākļi ir ļoti bīstami!

Ja temperatūra ir nedaudz zem 0, melnais ledus var izveidoties ļoti strauji un pārsteigt jūs nesagatavotus! Uz melnā ledus auto var kļūt nekontrolējams tas ievērojami palielina negadījuma riskus. Pārvietojoties pa šoseju, laika apstākļi var būt atšķirīgi dažādos ceļa posmos un apledojums uz ceļa var parādīties negaidīti. Visbiežāk ceļi apledo vietās, kur šoseju no abām pusēm ieskauj mežš.

Ko darīt, lai mazinātu negadījuma riskus?

Automašīnu vada tās šoferis, tādēļ jūsu vadīšanas iemaņas ekstrēmos apstākļos spēlē noteicošo lomu situācijas iznākumam. Vadītāja iemaņas sevī ietver vairākus ļoti svarīgus faktorus, kuri viens otru papildina – reakcijas laiks, uzmanības koncentrēšana uz ceļu, apstākļu izvērtēšana, kā arī pieredze auto vadīšanā, kad tas jau pārsniedzis savus limitus un sākusies auto izslīdēšana. Priekšnoteikums drošam šoferim ir situācijas kontrole. Kā kontrolēt situāciju? Ir jābūt sagatavotam negaidītiem pavērsieniem. Tāpat kā ikdienā, arī vadot automašīnu pastiprinātas bīstamības apstākļos, nedrīkst atslābt vai novērst uzmanību no ceļa. Paredzot situāciju un domājot soli uz priekšu jūs samazināsiet avārijas izraisīšanas riskus un būsiet drošāks auto vadītājs.

Vai iespējams kontrolēt ekstrēmas situācijas? Ir iespējams apzināti un droši simulēt ekstrēmas situācijas, lai gūtu iemaņas kā tādās pareizi rīkoties. Drošas Braukšanas Skola pasniedz dažādus papildus vadītāju sagatavošanas kursus gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Šādas iemaņas iespējams apgūt, kā vasarā: Droša braukšana uz slidenajām virsmām, tā arī ziemā: Ziemas braukšanas kurss.

Starp automašīnu un ceļa segumu vienīgais kontakts ir riepas. Riepu nozīmi nedrīkst novērtēt par zemu. Neatkarīgi no auto vecuma, cenas, uzstādītajām papildus (Assist) un drošības sistēmām, saķeri ar ceļu tik un tā nodrošinās riepas. Vienkārši izsakoties, cik labas un atbilstošas būs riepas, tik labi auto turēsies uz ceļa. Viena no Latvijas bagātībām ir gadalaiki, taču tas ir ievērojams izaicinājums riepu izvēlei. Kā pareizi izvēlēties automašīnas riepas? Pareiza riepu izvēle viennozīmīgi ir jāuztic ekspertiem, jo tām jābūt atbilstošām gan jūsu automašīnas, gan vadītāja ieradumu specifikai.

Kā zināt vai riepu pārdevējs ieteiks labāko risinājumu? Ja vispirms tiks ievākta informācija par jūsu automašīnu, braukšanas ieradumiem, dzīves vietu (Jūsu ikdienas gaitām un biežāk izmantotajiem ceļiem), iepriekšējo pieredzi un jūsu vēlmēm, tad variet būt droši, ka piedāvātie riepu modeļi būs atlasīti no jums visvairāk piemērotākajiem un jums atliks izlemt par budžetu, kādu esiet gatavs tērēt savai drošībai uz ceļa. DBS Autoskolas mācību automašīnas ir aprīkotas ar KUMHO riepām un piemērotākos modeļus tām izvēlas riepas.com eksperti.

Diemžēl visbiežāk melnais ledus sastopams kombinācijā ar tumsu un pasliktinātas redzamības apstākļiem, kas vēl vairāk palielina negadījumu risku. Vēl viena lieta, par kuru būtu jāatcerās gatavojoties ziemas sezonai, ir logu slotiņu nomaiņa. Tumsas, nokrišņu un slidena ceļa kombinācija būs gandrīz katra šoferīša pārbaudījums turpmākajos mēnešos un maksimāla redzamības uzlabošana lieti noderēs.

Labākas redzamības nodrošināšanā liela nozīme ir auto lukturiem, to kvalitātei un pareizai izmantošana. Jaunām automašīnām gandrīz visās komplektācijās būs kvalitatīvi lukturi un laba redzamība, taču vecākiem auto tiek piedāvātas dažādas uzlabotas redzamības spuldzītes ar kurām aizvietot oriģinālās. Šeit jābūt ļoti piesardzīgiem, jo uz savu galvu aizstājot oriģinālo spuldzi, var gadīties iegādāties nepiemērotu vai nekvalitatīvu izstrādājumu, kas nenodrošinās pareizo krāsu gammas sadalījumu vai žilbinās pretīm braucošos auto. Tāpat nevajadzētu aizmirst lukturus notīrīt no sniega.

Tumšajā laikā nav jābaidās izmantot tālās gaismas lukturus. To izmantošana ievērojami samazina riskus nepamanīt gājējus bez atstarotājiem, meža zvērus vai citus slikti redzamus objektus. Bieži sastopama auto vadītāju kļūda ir priekšlaicīgi pārslēgt tālās gaismas lukturus uz tuvajām gaismām. Tālās gaismas lukturi jāizslēdz aptuveni 150m attālumā no pretī braucošās automašīnas, bet līdz tam ieteicams izmantot uzlaboto redzamību, ko tie nodrošina. 

Vēl aizvien aktuāla problēma ir arī nepamanāmi gājēji, kuri neizmanto atstarojošos elementus vai lukturīti, kas autovadītājiem ļautu viņus saskatīt. Ziemas periods ir pārbaudījums visiem ceļu satiksmes dalībniekiem, tādēļ atceries – Ir ziema. Slīd. Neriskē!

-Drošas Braukšanas Skola.

Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy paid course
download huawei firmware
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free

DBS PARTNERI