Jaungada apņemšanās – kā izpildīt sev doto solījumu?

Iestājoties Jaunajam gadam, ir ierasts atskatīties uz aizvadīto un nereti – izvirzīt svaigas Jaungada apņemšanās. Lai izvirzītu tādas, kam ir lemts piepildīties, un laika iespaidā neaizmirstu sev doto solījumu, ņem vērā šajā rakstā minētos padomus. 

Kāpēc Tev to vajag? 

Lielākoties Jaungada apņemšanās ir nolemtas neveiksmei tādēļ, ka nav bijušas pašam tuvas. Tāpēc izvērtēšanas procesā ir ļoti svarīgi saprast ne tikai to, ko pats gribi izdarīt, bet gan arī kādēļ? Vai tiešām Tev ir vajadzīga Jaungada apņemšanās joka pēc? Nav vērts skriešanu izvēlēties tikai tāpēc, ka tas šobrīd ir populāri.

Tu noteikti piekritīsi, ka visi lielākie sasniegumi ir paveikti tādēļ, ka cilvēki uziet ‘’sāpīgās vietas’’ jeb problēmas, ko vēlas atrisināt. Šādu pieeju vari izmantot arī Tu, lai saprastu, kādas Jaungada apņemšanās vispār ir izpildīšanas vērtas, nevis tukša padarīšana. 

Smelies iedvesmu un idejas globālās tendencēs, kas ietekmēs daudzas Jaungada apņemšanās 2021. gadā.

Jaungada apņemšanās tendences 2021. gadā 

Līdz ar pieaugušo vēlmi pēc svaiga starta, Jaungada apņemšanās popularitāte ir kāpusi. Tomēr skaidrs, ka 2021. gadā tās būs savādākas nekā visus citus gadus. Lūk, Jaungada apņemšanās tendences, kuras ietekmēja 2020.gada notikumi: 

Pārvietošanās brīvība

Globālā pandēmija jo īpaši ir mainījusi mūsu pārvietošanās paradumus. Esam nonākuši situācijā, kad brīvi aizceļot uz citu valsti vairs praktiski nav iespējams. Lai vismaz kaut kā mīkstinātu šo psiholoģisko triecienu, jaunajā gadā meklēsim vairāk brīvas pārvietošanās iespējas vismaz lokālajā mērogā. Piemēram, apņemoties vairāk kustēties vai iegūt autovadītāja apliecību

Zero waste jeb bezatkritumu dzīvesstils

2020.gada sākumā pasauli satricināja Austrālijā postošie meža ugunsgrēki. Šajā punktā sapratām, ka klimata izmaiņas ir reāla parādība, kas ietekmēs mūs visus. Vienlaikus aizvien vairāk cilvēku sāka apzināties, ka viņu spēkos ir vērst lietas par labu. Tādēļ tieši šogad aktuāla apņemšanās – piekopt zero vai less waste dzīvesstilu. 

Minimālisms 

Aizgājušā gada notikumi spēcīgi ietekmēja mūsu ikdienas rutīnu – nu jau prāva daļa sabiedrības ir pielāgojusies stradāt un pat izklaidēties, neizejot no mājām. Likumsakarīgi, ka šajā situācijā daudzas lietas vienkārši izrādījās vairs nevajadzīgas. 

Nav brīnums, ka apņemšanās pieturēties pie minimālisma dzīvesstila uzņem jaunus apgriezienus.  

Pašizaugsme 

Sarautās komunikācijas saiknes ar kolēģiem, draugiem un paziņām šogad daudziem sniedza iespēju vairāk ieklausīties sevī, nevis citos. Arī nemitīgā informācijas plūsma no medijiem – tikai apgrūtināja un rezultātā lika novērsties, lai veltītu vairāk laika sev. 

Abi šie faktori apvienojas vienā skaistā Jaungada mērķī – koncentrēties uz savu pašizaugsmi. 2021. gada top apņemšanās būs mācīties, attīstīties un pilnveidoties. 

Veselīgs dzīvesveids

Veselība ir prioritāte visos laikos, bet nevaram noliegt, ka īpaši tai pievērsāmies tieši 2020.gadā. 

Mēs visi zinām, ka mazkustība ir sliktākais, ko novēlēt savam ķermenim. Apvienojumā ar impulsīvām maltītēm, strādājot vai mācoties no mājām, situācija iziet ārpus kontroles. 

Par laimi, cilvēki to apzinās, tādēļ populāra Jaungada apņemšanās būs ievērot veselīgu dzīvesveidu. 

Drošība 

Nenoliedzami, aizgājušais gads mums ir iemācījis daudz par drošību, un turpmāk mēs par to domāsim arvien biežāk. 

Viena no aktuālām 2021. gada apņemšanām būs kļūt atbildīgākiem – vairāk rūpēties par savu un arī citu drošību. Tā ir lieta, kam agrāk, ikdienas steigā, nepaspējām pievērst tik daudz uzmanības. 

Darba / atpūtas balanss 

Darbs un mācības no mājām daudziem no mums ir kaut kas jauns un aizraujošs, taču ne viss ir zelts, kas spīd. 

Aiziet vienā vai otrā galējībā – darbaholismā vai slinkošanā – šajā laikā ir ļoti vienkārši.  

Tomēr galvenais – laikus to pamanīt un izvairīties. Šī problēma ir identificēta, tātad cilvēki arī apņemsies to risināt. Rezultātā, populāras 2021. gada apņemšanās – iemācīties plānot savu laiku un sakārtot prioritātes, kā arī pavadīt vairāk laika ar ģimeni. 

Dalīšanās ekonomika 

Līdzdalības jeb dalīšanās ekonomikas (no angļu valodas – sharing economy) ir ekonomiska sistēma, kurā indivīdi bez atlīdzības vai par samaksu dalās ar īpašumiem, prasmēm vai citiem resursiem. Saistībā ar to novērojam izmaiņās arī cilvēku vērtību sistēmā un mērķu izvirzīšanā. 

Piemēram, daudziem vairs nav prioritāri iegādāties personīgo mašīnu. Tā vietā svarīgāk kļūst pēc iespējas ātrāk iegūt autovadītāja apliecību. Gluži vienkārši dalīšanas ekonomikas apstākļos personīgā automašīna vairs var nebūt motivators, tā kā ikviens var īrēt katru dienu citādāku auto.

Kā izpildīt sev doto solījumu? Darbojas tikai tas, ko ieviešam savā ikdienā

Iespējams, daudziem no mums būtu jāmaina Jaungada apņemšanās koncepts. Jāpārstāj to uztvert kā maģisku vēlēšanos, bet gan jāuzstāda kā mērķis – ar rīcības plānu, konkrētiem uzdevumiem un izpildes termiņu. 

Ja vienīgā piepūle, ko ieguldīsi savas apņemšanās izpildē, ir sarkanas lapas un zelta pildspalvas sameklēšana, lai pierakstītu visas savas vēlmes Jaunā gada priekšvakarā, nekas nenotiks.

Arī interesanta iezīme – bieži vien mēs ieviešam pārāk kardinālas izmaiņas cerībā, ka viss mainīsies uz 180 grādiem acumirklī. Tomēr rezultātā – izdegam jau pēc mēneša un atgriežamies vecajās sliedēs. 

Dod sev laiku. Tu neiegūsi autovadītāja apliecību vienā dienā pat tad, ja iestāsies 30 autoskolās vienlaicīgi. Koncentrācija un regulāras darbības ir atslēga uz veiksmi. Tāpēc tā vietā, lai visu janvāri (un tikai janvāri) cītīgi ēstu salātlapas, labāk visu gadu un katru dienu izdzert pusotru litru ūdens dienā.

Jaungada apņemšanās, kas pozitīvi ietekmēs tavu 2021. gadu –  B kategorijas vadītāja apliecības iegūšana

Ja vēlies nošaut trīs zaķus – pārvietošanās brīvību, drošību un pašizaugsmi – ar vienu šāvienu, tad vieglā auto (B kategorijas) vadītāja apliecības iegūšana ir īstā Jaungada apņemšanās, ko izpildīt. 

Piesakies uz Drošas Braukšanas Skolas online teorijas grupām B kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai liec saviem sapņiem piepildīties jau tūlīt! 

  • B Kategorijas teorijas grupa (online) – Sākums 07.01.2021, nodarbības otrdienās un ceturtdienās no plkst.17:30 līdz 21:30, latviešu valodā.
  • B Kategorijas teorijas grupa (online) – Sākums 09.01.2021, nodarbības sestdienās un svētdienās no plkst. 10:00 līdz 14:00, latviešu valodā.

Drošas Braukšanas Skola rūpējas, lai sagatavotu Tevi ne tikai vadītāja apliecības iegūšanai, bet drošai un prasmīgai braukšanai dažādās situācijās.

Kāpēc iegūt autovadītāja apliecību ir laba apņemšanās 2021. gadā? 

Pierādi sev, ka Tu vari  

Jaunu prasmju apgūšana ir lietderīga Tavai pašizaugsmei – vērtīgas zināšanas sniedz lielāku drošību mainīgajos apstākļos, palīdz uzlabot finansiālo stāvokli, ļauj gūt jaunu pieredzi. B Kategorijas apmācības kursi ir īsta dzīves skola! 

Papildus tam, mācīšanās uzlabo smadzeņu darbību – jaunu prasmju apgūšana palīdz ātrāk apgūt vēl vairāk lietu. Skola nav vienīgā iespēja mācīties – to var un vajag darīt arī pēc tam, kad tā jau pabeigta. 

Bet varbūt Tu jau kādreiz esi apņēmies iegūt autovadītāja apliecību? Vai pat uzsācis to darīt, tomēr nepabeidzis? Nenolaid rokas. Pierādi sev, ka Tu vari! 

Ne velti mēdz teikt, ka veiksmīgs cilvēks ir veiksmīgs it visā – ne tāpēc, ka viņam viss sanāk no pirmās reizes, bet gan tāpēc, ka viņš nekad nepadodas. 

Ja vēlies uzsākt savu biznesu 

Biznesā ir svarīga spēja pielāgoties visām iespējamajām situācijām – prasme vadīt auto šādos gadījumos Tev lieti noderēs. 

Baudi pārvietošanās brīvību 

Izbraukā Latviju vai pasauli krustām šķērsām – baudi pārvietošanās brīvību, nesalstot autobusu pieturās. 

Atvieglo dzīvi sev un ģimenei 

Aizvest bērnus uz skolu, sievu uz darbu vai izpalīdzēt draugam? Tā vairs nešķiet problēma, kad kabatā ir autovadītāja apliecība. Tieši pretēji – tā ir liela priekšrocība, jo Tu gan ekonomē laiku, gan dari labu. 

Pārņem kontroli savās rokās 

Iedomājies –  kaut kas tāds, ko Tu esi vēlējies nedēļām, mēnešiem un gadiem ilgi, piepildās tieši šogad. Jā, tas ir iespējams, ja Tu izlemsi rīkoties! Vairs pat nav nepieciešams iziet no mājas, jo B Kategorijas apmācības kursi pašlaik notiek online. 

Pašreizējā situācijā, kad tik daudz kas nav atkarīgs no Tevis, autovadītāja apliecības iegūšana sniegs lielākas brīvības un izvēles iespējas. 

Jaungada apņemšanās – iespējamā misija 

Jaunā gada apņemšanās ir ļoti līdzīga mērķa izvirzīšanai – galvenais, lai tā būtu Tev svarīga, un Tu būtu patiesi ieinteresēts to izpildīt. 

Tomēr lai arī Jaunais gads šķiet piemērots laiks solījumu izteikšanai, neaizmirsti, ka katra diena ir kā radīta jaunām apņemšanām, solījumiem un nepaveikto darbu pārskatīšanai.

Ļoti bieži ieplānoto neizdodas sasniegt tāpēc, ka ir grūti pārkāpt sākšanas slieksnim. Droša Braukšanas Skola nevelk garumā – piesakies DBS B Kategorijas apmācības kursiem online un liec saviem sapņiem piepildīties jau tūlīt! 

Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
udemy course download free
download intex firmware
Download Nulled WordPress Themes
online free course

DBS PARTNERI